През юли световните борсово търгувани фондове (ETF) за злато отбелязаха най-големия си приток от април 2022 г. насам, сочи доклад на Ърнест Хофман за Kitco News.
Данните на Световния съвет по златото (WGC) разкриват, че подкрепените със злато ETF-и са привлекли $3.7 милиарда нови инвестиции, отбелязвайки третия пореден месец на положителни притоци.
Северноамериканските ETF-и за злато отбелязаха приток от $2 милиарда, като обръщайки по-ранните отливи като се дължат на търсенето на сигурни убежища на фона на политическата несигурност и очакваното облекчаване на паричната политика от страна на Федералния резерв на САЩ. Въпреки това от началото на годината досега северноамериканските ETF-и са отбелязали отлив от $2.9 милиарда.
Европейските фондове добавиха $1.2 милиарда, повлияни от намаляващата доходност на облигациите и очакванията за по-нататъшно облекчаване на паричната политика от страна на Европейската централна банка и Английската централна банка, с което активите на европейските ETF достигнаха $103 милиарда.
Азиатските ETF-и за злато, водени от Индия, продължиха серията си от входящи потоци с $3.6 милиарда през 2024 г., с което общите активи достигнаха рекордните $15 милиарда.
Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.