Начало » Защо XRP е надценена криптовалута?

Защо XRP е надценена криптовалута?

12.03.2019 16:51 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо XRP е надценена криптовалута?

В момента, XRP е третата по големина криптовалута в интернет, с огромна пазарна капитализация от $12 милиарда. Дигиталният актив има за цел да изпревари Биткойн или да се доближи до него, в близките няколко години или месеци.

Неговата сила се крие в начина, по който е проектиран да бъде възприет от банките. XRP придоби популярност в началото на 2018, когато се покачи в цената до малко над $ 3. Следващото нещо е, че XRP е много обещаващ и екипът работи усилено, за да постигне страхотни неща. Много анализатори прогнозираха пробива на XRP, когато забелязаха, че Ripple си партнира с над 100 банки. Е, тази статия ще обясни защо XRP е малко надценен.

Важно е да се разбере, че има разлика между XRP и Ripple. Тοва са две различни неща. Ситуацията е различна от тази на Биткойн, чиято общност е същата като валутата. Ripple е компанията, XRP е валутата.

Ripple има три продукта: xCurrent, xRapid и xVia.

xCurrent помага на банките да прехвърлят пари ефективно през границите и използва RapidNet. RapidNet е блокчейна на Ripple. xCurrent като продукт не използва XRP.

xVia помага на страни извън банките да извършват транзакции през банките. То също не използва XRP.

Единственият продукт, който използва XRP е xRapid. xRapid помага в подобряването на ликвидността при навлизането на нови банки.

От над 100 партньорства с финансовите институции, само една, която не е банкова финансова институция, наречена Cuallix от Мексико, използва xRapid. Останалите партньорства са свързани с xCurrent. Когато Ripple обяви на своя уебсайт, че са имали успешно партньорство с финансова институция, трябва да разберете, че Ripple като компания успява, но XRP, който съществува извън компанията, може да има малко или никакво въздействие.

Също така, естеството на XRP го прави много лесно да изчезне от системата точно като някои дигитални валути в миналото, включително Liberty Reserves. Компанията Ripple контролира 62% от съществуващите XRP токени, което поставя под въпрос децентрализирания му статус или като „централизиран дигитален актив“. Това го прави различен от Биткойн, който не може да бъде контролиран от централизирана страна.

Независимо от това, XRP е вълнуваща инициатива и е възможно много банки да я възприемат и да поеме своя „път към Луната“.


https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Dogecoin: Ключови данни подсказват за предстоящо рали

Dogecoin може да се приближава към мощна фаза на пробив, като ончейн данните разкриват вълна от засилена активност и подновен интерес от страна на инвеститорите.

17.05.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

От Cardano обявиха едно от най-мащабните airdrop събития в историята

Чарлз Хоскинсън разкри нови разработки в мрежата на Cardano, Midnight, фокусирана върху поверителността, включително масивна мулти-верижна airdrop инициатива, насочена изцяло към потребителите на дребно.

16.05.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Binance разширява платформата си за търговия с фючърси с ново предложение

Binance разширява гамата си от деривати с въвеждането на нов безсрочен фючърсен договор, базиран на Civic (CVC). Това е ход, който е в съответствие с по-широката стратегия на платформата за диверсифициране на фючърсните си предложения и задоволяване на нарастващото търсене от страна на потребителите.

16.05.2025 17:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Публична блокчейн компания променя стратегията си от Биткойн към Етериум

BTCS се ориентира към Етериум, като разкрива планове да натрупа до $57.8 милиона в ETH като част от по-широка инфраструктура и разширяване на стейкинга.

16.05.2025 14:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.