Независимо дали го приемаме или не, живеем в ера на дигитализация и технологична революция. Процентът на хората по света, които имат достъп до интернет не спира да расте, като към момента 56% от световното население е свързано към глобалната мрежа през най-разнообразни устройства.
Интернет обаче все още не е разгърнал пълния си потенциал. Няма спор, че текущата глобална мрежа не спира да се разраства и прави комуникацията и изпращането на съдържание между нас изключително лесно. Но дойде времето, когато интернет трябва да бъде награден. Трябва да премине към следваща генерация, където да бъде възмножна истинската „пиър ту пиър“ обмяна на стойност.
Когато се стигне до момента да се изпращат пари, винаги се стига до сериозен посредник в лицето на банка или правителство, от който да зависи крайният резултат от процеса. Какво ще се случи, ако това може да правим това през P2P
Идея зад технологията е лесното съхраняване, изпращане или проследяване на стойност без необходимостта от посредници и няма спор, че няма по-добър вариант към текущата дата това да се случва. Може би повето хора не могат да осъзнаят, колко е ценно това за всеки един човек и това е причината блокчейн все още да бъде не напълно приеман и дори подценяван.
Тук не става дума за абсолютна революция, унищожаване на текущата система и изграждане на нова такава. Блокчейн може да се интегрира във всяка една сфера на днешното общество и да я направи по-продуктивна и сигурна. Технологията прави възможно да се възползваме максимално от стойността, която ние самите създаваме.
Нека вземем примера с музикалната индустрия, в която артисти са много ощетени. В момента по-голямата част от самите музикантите не получават пълната стойност от труда, който полагат ежедневно. Песните преминават първо през сериозни музикални и технологини компании и в края на целия този процес до самите артисти не достига почти нищо.
Ако има апликация базирана на блокчейн, където всеки един музикант ще има възможност да си пусне творчество си. Ако искаш да слушаш песента е безплатно, но ако искаш да я изтеглиш например ще трябва да се плати. По този начин музикантите сами оценяват стойността на труда си и не се налага присъствието на посредник. Това е само един от многото примери, който може да бъде даден за предимствата на блокчейн.
Ерата на дигитализацията има безброй предиства и прави живота ни по-лесен, но също така създава нови проблеми. Решението на повечето от тях вече е намерено и това е блокчейн, но се изисква време това да бъде напълно осъзнато.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.