Главният изпълнителен директор на CryptoQuant, компания за блокчейн анализи, сподели впечатления за това защо очакваният алтсезон се е забавил, обяснявайки го с промяна в моделите на натрупване на Биткойн (BTC).
Ки Йонг Джу обясни, че сегашният подем на Биткойн се дължи на институционални инвеститори и спот борсово търгуваните фондове (ETF), които не проявяват голям интерес към диверсификация към алткойни. За разлика от инвеститорите на дребно на крипто борсите, тези институционални играчи са фокусирани единствено върху BTC, което затруднява алткойните да се възползват от възходящия импулс на Биткойн.
Според експертът тази структурна промяна в начина, по който капиталовите потоци се насочват към Биткойн, означава, че алткойните сега трябва да изградят независими предложения за стойност, за да привлекат инвестиции, тъй като вече не могат да разчитат на пазарните движения на криптовалутата, за да стимулират собственото си увеличение на цените.
Той също така отбеляза ключова разлика в начина, по който е нараснал обемът на търговията с алткойните. Докато в миналото алтсезонът се определяше от ротацията на капитали от Биткойн, неотдавнашният бум на търговията с алткойни до голяма степен се дължи на търговията със стабилни монети и фиатни двойки. Тази промяна сочи за истински пазарен растеж на алткойните, а не само за феномен на ротация на активи.
Въпреки че Джу остава оптимист за алткойните, той предупреди, че не всички ще се възползват еднакво. Макар че пазарът в крайна сметка ще преживее подем, той вероятно ще бъде ограничен до няколко избрани актива, които привличат нов капитал, като е малко вероятно много алткойни да се върнат към предишните си исторически върхове.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.