Откакто криптовалутите навлязоха в света на финансите и го революционизираха, те бяха силно възхвалявани и се противопоставяха на фиатните пари през повечето време.
Криптовалутите и фиатните пари имат много различия между тях, но по-общо казано, фиатните валути са инфлационни, което вижда годишно увеличение на паричното предлагане, докато повечето криптовалути са дефлационни.
Въпреки, че фиат са подкрепени от правителството и са били в системата в продължение на много години, криптовалутите са преминали покрай тях като новото поколение в света на финансите.
Тяхната важност и особености бяха това, което липсваше в света на финансите и това ги превърна до известна степен в горещ пай, като инвеститорите откачиха по тях. И, разбира се, криптовалутите не са разочаровали откакто са пристигнали. Те до голяма степен са оправдали въодушевението около себе си, правейки хората милионери за нула време.
За криптовалутите се смята, че притежават много качества над фиатните, като някои дори предполагат, че крипто може или в крайна сметка ще замени фиатните валути. Докато мнозина дори могат да обмислят мисълта, че това може да се случи, има някои съществени причини, поради които това никога не може да го бъде.
Ненормалната волатилност на криптовалутите представлява основна причина, поради която те никога не могат да заменят фиат, но има и по-належащи фактори като използването на интернет. Наличието на криптовалути се постига главно чрез технологията и интернет. С устройство и достъп до интернет почти всеки може да влезе в играта на крипто.
Докато някои може да мислят, че това е 21-ви век и почти всеки на лицето на тази земя има достъп до интернет, истината е, че все още има огромен брой хора, които нямат. Дори и от тези, които имат достъп до интернет, някои се контролират от различните им правителства, като избират какво да гледат, четат и изпращат.
Според статистиката едва 55% от хората, живеещи на тази планета, имат достъп до интернет, а без това не може да се опознае крипто, камоли да се превърне в законно платежно средство за търговия.
Макар да има фрикция между криптовалутите и фиатните пари, тяхното съществуване не е задължително да изключи едното от другото. Всяка от тях има роля, която да играе и двете не могат да бъдат заместени.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.