Zilliqa (ZIL), първият блокчейн със смарт договори и шардинг, възобнови дейността си след принудителна пауза. Ето как екипът зад протокола се справи с "предизвикателството" и какво харесва основателят му в Етериум (ETH).
Zilliqa (ZIL) успя да възобнови работата на основната мрежа за по-малко от 24 часа.
Според официалното изявление, споделено на основния уебсайт на проекта, нейната основна мрежа е била възобновена след срив. Екипът сподели основната причина за проблемите.
Според изявлението едно от вградените извиквания на функции на програмния език Scilla на Zilliqa (ecdsa_recover_pk) не е било обработено правилно от интегрираната библиотека OCaml secp256k1. Това, от своя страна, е попречило на блоковете на основната мрежа на Zilliqa да бъдат добавени в блокчейна.
Dear everyone,
The mainnet recovery of v8.1.2 has been completed (30 July 2022, 20:00 UTC).
For insight what happened, please see https://t.co/gMJutMaERn
We apologize for the inconvenience caused.
Sincerely,
The Zilliqa Team— Zilliqa (@zilliqa) July 30, 2022
На 30 юли 2022 г. актуализацията за възстановяване беше завършена. В момента операторите на нодове на Zilliqa актуализират софтуера си, за да гарантират, че блоковете се добавят правилно. Поради това някои копачи може да изпитат забавяне при получаването на награди за участието си.
Трябва да се отбележи, че Zilliqa (ZIL) успя да възобнови мрежата точно в деня на петата си годишнина. Блокчейнът заработи в основната мрежа на 31 юли 2017 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум с важно постижение след 30% скок на цената
Основателят на Zilliqa Амрит Кумар (той се оттегли от ролята си в Zilliqa на 29 май) отдели време, за да обсъди „тайната съставка“ на Етериум (ETH) и други успешни блокчейн системи. Той заяви, че Етериум винаги е отстоявал дългосрочна иновативна визия, вместо да копира стратегиите на другите за незабавен успех:
Постоянните иновации са поддържали Етериум жив през всичките тези години въпреки всички проблеми. Повечето, ако не и всички други мрежи от първи слой спряха да въвеждат иновации скоро след стартирането си и вместо това започнаха да имитират стратегии за краткосрочен успех. Биткойн не може и не трябва да бъде като тези други протоколи от първи слой. Биткойн (BTC) трябва да се придържа към същата иновативна етика.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.
Спекулациите около бъдещето на Dogecoin продължават да се засилват, като някои анализатори предполагат, че монетата може да достигне цена от $10.