Два законопроекта, подадени към щатският законодател на Мичиган, биха направили така, че да е престъпление, когато нелегално се променят блокчейн записите.
Един от двата законопроекта, представени по-рано този месец от държавния представител Curt WanderWall, „ощипва“ наказателния кодекс на държавата за онези, които „правят, променят, фалшифицират публичен запис“. Според предложеното законодателство това ще се разшири и до „лице, което извършва нарушение, чрез промяна на записа, използващ технологита блокчейн“.
Законодателството не предлага конкретни примери за това какво означава това, нито е ясно какво точно стимулират тези законопроекти.
Друга част от законодателството, предложено до този месец в Мичиган, прилага подобни промени за престъпления, свързани с кредитни карти. Подобно на предишния законопроект, той разширява съществуващата дефиниция, за да обхване технологията.
Устройство за финансови транзакции означава което и да е от следните. Всеки инструмент … или друг начин за достъп до кредитна сметка или депозитна сметка, включително чрез използването на криптовалута или технологията разпределената счетоводна книга.
Ако бъдат приети, изменените актове на House Bill 6257 и 6258, въведени на 12-и юни, ще влязат в сила 90 дни след вписването като закон.
Днес щата Мичиган няма специални разпоредби за крипто.
Въпреки това, насоки от Министерството на финансите на Мичиган обратно в бюлетин от ноември 2015 г. обяснява „покупките на виртуална валута … не подлежат на данък върху продажбите или употребата“.
В допълнение, генералният прокурор на Мичиган, Бил Шует, преди това предупреждава потребителите за това, че „виртуалната валута носи значителна част от риска от реалния живот“.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.