Законодателите в Тайланд планират да реформират законите за криптовалута, след като изразиха опасения, че те правят страната неконкурентоспособна.
Както местният англоезичен информационен бюлетин “Bangkok Post” съобщи на 25-и ноември, регулаторът на Тайланд прекрати дейността на една от най-големите борси. Комисията за ценни книжа и борси (SEC) иска да преразгледа своята позиция относно криптовалутите през 2020 г.
Причината, според комисията, се крие в лошото усвояване на неговата схема за сертифициране и лицензиране от страна на криптовалутните фирми.
Откакто тя влезе в сила миналата година, само пет компании са завършили сертифицирането, а от тях, само две са стартирали. Сега измененията се разглеждат, но SEC все още не е дал точни подробности за това как биха се променили настоящите практики.
“Регулаторът трябва да бъде гъвкав, за да прилага правилата и регулациите в съответствие с пазарната среда”, Bangkok Times цитира Ruenvadee Suwanmongkol, генерален секретар на SEC.
Той продължи:
“Например, законите не трябва да са остарели и трябва да обслужват нуждите на пазара, особено за новите продукти с цифрови активи, и да бъдат конкурентни на световния пазар. Трябва да проучим всички възможни пречки.”
Тайланд налага строги наказания за тези, които се опитват да продават цифрови токени без надлежно одобрение от SEC. Те включват възможни глоби от поне 500,000 бата ($ 16,550), както и две години затвор.
Въпреки това, първото първоначално предлагане на монети (ICO) в страната, съгласно новите правила, стартира миналия месец, което даде знак за значителна крачка напред за държавната политика отпреди няколко години.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.