Home

Заемите от Фед нарастват, докато банковата криза в САЩ продължава

09.06.2023 18:30 3мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Заемите от Фед нарастват, докато банковата криза в САЩ продължава

Кризата в банковата система продължава, което кара централната банка на САЩ да инжектира допълнителни средства за подкрепа. Смята се, че това развитие е един от движещите фактори за настоящия конфликт относно криптовалутите.

Наскоро Федералният резерв надхвърли $100 милиарда при използването на механизма си за спешни банкови заеми. Това забележително увеличение на финансирането подчерта, че банковата криза в Съединените щати далеч не е разрешена.

Програмата за срочно банково финансиране (Bank Term Funding Program – BTFP) беше създадена през март 2023 г., за да се справи с този проблем. Нейната цел е да осигури допълнително финансиране на отговарящите на условията депозитни институции, като на практика служи като спасителна мярка за банковия сектор.

Пазарният анализатор Джо Консорти изтъкна, че изпитващите затруднения банки използват тази програма, за да повишат стойността на активите си дискретно, без да предупреждават другите банки за тежкото си състояние.

Консорциумът призна, че този подход е временно решение, като подчерта основния риск, който се разпространява в процеса.

Според Ник Тимираос, главен икономически кореспондент на “Wall Street Journal“, кредитирането на банките от Федералния резерв чрез BTFP е достигнало нов връх. Това е петата поредна седмица на увеличено финансиране.

Финансовият анализатор на “Frog Capital” подчерта, че извънредната програма за срочно финансиране на банките (BTFP), която Федералният резерв разработи самостоятелно и първоначално информира Конгреса, че няма да надхвърля $25 милиарда, вече е надхвърлила $100 милиарда.

В светлината на засилващите се опасения от потенциална банкова криза, наподобяваща събитията от 2008 г., правителството на САЩ активно предприема мерки в подкрепа на изпитващата затруднения банкова система.

Именно тук става очевидна връзката между широкото влияние на големите банки и Уолстрийт върху федералните регулатори. Именно това влияние вероятно обяснява строгите действия, предприети срещу криптовалутите.

Появата на Биткойн по време на финансовата криза от 2008 г., предизвикана от частичните резерви и токсичните кредити, представлява явна заплаха за традиционната банкова система. Вследствие на това банковата индустрия яростно се противопоставя на криптовалутите.

Неотдавнашен пример за това е как Binance.US загуби банковите си партньори и беше принуден да спре депозитите в щатски долари.

В сътрудничество с правителството банковият сектор ще продължи усилията си, в посока потискане на криптовалутите. Тези дигитални активи представляват най-сериозното предизвикателство за техните маржове на печалба в най-новата история.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Развитието на изкуствения интелект: Заплаха или технологичен напредък?

AI моделите се развиват бързо, като основните разработчици значително подобряват способността им да обработват сложни заявки и да предлагат по-прецизни реакции.

23.09.2024 20:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Стабилните монети и криптовалутите застрашават фиатните пари в Източна Азия

Стабилните монети и криптовалутите започват да изместват фиатните валути в няколко държави от Източна Азия, което демонстрира нарастващото им значение в развиващите се пазари.

23.09.2024 19:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

БРИКС: Русия настоява за по-голяма роля на съюза в световната енергетика

В понеделник, 23 септември, Владимир Путин се застъпи за разширяване на ролята на групата БРИКС на световните енергийни пазари, тъй като Русия се стреми да противодейства на западното господство.

23.09.2024 18:30 1мин. четене Kosta Gushterov

Крипто фондовете за рисков капитал нарастват с $2.2 милиарда

Тази година крипто инвеститорите в рисков капитал са набрали над $2.2 милиарда, като наскоро бяха осигурени над $500 милиона.

23.09.2024 18:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.