Американският сенатор Шерод Браун заяви, че забраната на криптовалутите е "много трудна", след като председателстваше изслушване относно срива на FTX.
В интервю за водещия на предаването „Среща с пресата“ по NBC Чък Тод председателят на банковата комисия на Сената на САЩ настоява за повече регулации на пазара на криптовалути и не изключва възможността да подкрепи пълна забрана.
Браун обаче признава, че такава абсолютна забрана може да не е възможна.
Може би трябва да се забрани, въпреки че забраната е много трудна, защото ще отиде в офшорни зони и кой знае какво ще последва.
Браун, който проведе изслушването на FTX на 14 декември, нарича пазара на криптовалути „сложно, нерегулирано гърне с пари“.
Прекарах голяма част от последните осем години и половина в тази работа като председател на Комисията по банково дело, жилищно настаняване и градски въпроси, като обучавах колегите си и се опитвах да информирам обществеността за криптовалутите и опасностите, които те представляват за нашата сигурност като нация и за потребителите, които се подвеждат от тях.
Браун казва, че проблемите, свързани с криптовалутите, са по-големи, отколкото само FTX.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Франция иска да затегне крипто регулациите
В писмо, публикувано миналия месец, Браун поиска от министъра на финансите на САЩ Джанет Йелън да свика среща с други регулаторни органи за „разработване на законодателство, което да създаде органи, които да позволят на регулаторите да имат видимост и по друг начин да упражняват надзор върху дейността на свързаните [компании] и дъщерните дружества на субектите, занимаващи се с криптоактиви“.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.