Юридическият факултет на Малайзииският университет заяви в доклад, че депутатите трябва да положат усилия за създаване на ефективна среда за блокчейн индустрия.
Правителството на Малайзия трябва да облекчи регулаторната рамка за блокчейн индустрията, за да може тя да се разшири.
Докладът от 242 страници, изготвен от университета в партньорство с блокчейн startup-а Quant a RegTech Capital, предполага, че приемането на крипто индустрията е много важно за развитието на страната.
Докладът е подготвен с цел насърчаване на икономическото развитие в Малайзия, без да задушава иновациите или да компрометира защитата на потребителите, като предоставя подкрепа на стартиращи фирми, малки и средни предприятия и големи корпорации в стремежа им да възприемат блокчейн технологията.
Документът също призова централните банки и финансовите регулатори да си сътрудничат за съвместно усилие за ясно дефиниране на правилата в крипто индустрията, особено тези, свързани с данъчното облагане.
В момента търговията с крипто в Малайзия няма правна рамка. Нур Хусна Закария, ръководител на проекта за доклада, заяви, че позицията на правителството досега е „обещаваща“, понеже досега „никой от регулаторите в Малайзия не е забранил сделка, свързана с блокчейн“.
Докладът беше публикуван скоро след като NEM Малайзия стартира своя NEM Blockchain Center (NBC) в Куала Лумпур. Новото предприятие ще действа като учебен център и ускорител за startup-и, които искат да използват DLT технологията.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.