Избухна голям правен спор между две от топ банките в САЩ заради огромен заем за търговски недвижими имоти, като Wells Fargo заведе иск за финансови нарушения срещу JPMorgan Chase.
Според делото, от JPMorgan твърдят, че е одобрен заем от $481 милиона през 2019 г. за Chetrit Group за придобиване на портфолио от 43 апартаментни комплекса, обхващащи 10 щата. Oт Wells Fargo, действащ като попечител на инвеститорите, твърдят, че от JPMorgan са знаели, че финансовите записи в основата на сделката са фалшиви, но е била продължена транзакцията.
В делото се твърди, че и JPMorgan, и Chetrit са знаели, че историческият нетен оперативен доход на сградите е бил изкуствено завишен с 25% преди продажбата, която е финализирана на $522 милиона. Тази цифра е от решаващо значение при финансирането на недвижими имоти, тъй като помага да се определи истинската стойност и потенциала за печалба на даден имот.
От Wells Fargo твърдят, че банката е пренебрегнала червените флагове и е одобрила сделката за събиране на значителни такси, очаквайки имотите да бъдат прехвърлени на нищо неподозиращи инвеститори. Въпреки това, когато заемът се е провалил през 2022 г., инвеститорите претърпяха значителни финансови загуби.
Делото твърди, че JPMorgan не е проучила правилно несъответствията във финансовите данни и не е са били предприети мерки, за да се коригират известни грешки, преди да продължи. Сега Wells Fargo настоява JPMorgan или да покрие щетите, или да изкупи проблемния заем, за да компенсира инвеститорите.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.