“Криптовалутите по принцип нямат стойност”, каза Уорън Бъфет в интервю в понеделник.
В реч пред репортера на CNBC, Беки Куик, на 24-ти февруари, четвъртият най-богат човек в света обсъди впечатлението си от Биткойн след благотворително събитие.
Присъстваше Джъстин Сън, главен изпълнителен директор на Tron и дългогодишен вярващ в крипто.
През май 2019 г. двамата се събраха с други на друго събитие за набиране на средства за фондация Glide, благотворителна организация, която помага на бездомните в Сан Франциско. Младият Сън предложи на опитния Уорън да помисли да инвестира в криптовалута.
Въпреки това, когато беше попитан дали Сън му е дал BTC, Бъфет отговори:
“Не притежавам никаква криптовалута. Никога няма и да притежавам … Не можеш да направиш нищо с нея, освен да я продадеш на някой друг.”
Той коментира и факта, че криптовалутата е свързана с пране на пари и тероризъм:
“Биткойн е използван за незаконно придвижване на доста голяма сума пари.”
Интересното е, че и служители в банката му (Wells Fargo) са били осъждани за пране на пари. Бъфет много удобно не споменава това, когато коментира Биткойн. Банката му е отговорна и за редица други престпъления, но предприемачът рядко (ако някога) говори по темата.
Бъфет направи по-голямата част от богатството си от хедж фондове и застраховки. Той има нетна стойност от 88,9 милиарда долара.
Биткойн е виждал големи инвестиции както от милионери, така и от милиардери, но както демонстрира Уорън, някои, които направиха богатството си, използвайки по-утвърдени средства, не са склонни да приемат новия клас активи. Марк Кюбан, милиардерът, който стана известен от дот-ком балона, сподели, че би предпочел банани пред Биткойн.
От друга страна, има някои истории на изключителен успех. Тайлър и Камерън Уинкълвос може да не са извлекли полза от Facebook, но двамата имат комбинирана нетна стойност от над 1,4 милиарда долара след основаването на борсата Gemini.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.