Очаква се компаниите от Уолстрийт да продължат да разширяват дейността си в областта на криптовалутите, въпреки нарастващата конкуренция и минималната корелация между Биткойн и традиционните индекси като S&P 500 и Nasdaq.
В доклад на Bloomberg се твърди, че управлението на криптоактиви е значително по-сложно и по-скъпо от традиционните, като попечителството на криптовалути струва до десет пъти повече поради повишените изисквания за сигурност.
Борси като Bybit, OKX и Kraken продължават да водят по обем на търговията, докато Coinbase и BitGo доминират на растящия пазар на попечителство, който понастоящем се оценява на $300 милиона и се разширява с 30% годишно.
Традиционни финансови гиганти като BNY Mellon и State Street се стремят да навлязат в пространството за попечителство на криптовалути, въпреки че регулаторните предизвикателства, като законът „SAB 121” на SEC, създават пречки.
Въпреки това компании като JPMorgan Chase се възползват от потенциала на пазара. Криптовалутите предлагат и възможности за диверсификация, като движението на цените на Биткойн показва слаба корелация с традиционните пазари, поддържайки привлекателността му като независим актив.
Неотдавнашните повишения на митата при администрацията на Тръмп предизвикват несигурност на световните пазари, като криптовалутите усещат ефекта.
Потенциалът на Биткойн за възход може да зависи от траекторията на индекса на щатския долар (DXY), според известен крипто трейдър.
Спот Биткойн борсово търгуваните фондове (ETF) в Съединените щати регистрираха значителни нетни отливи от близо $100 милиона в четвъртък, съвпадайки с упадъка на фондовия пазар в САЩ.
Крипто пазарът се сблъска с внезапен спад в четвъртък, тъй като съобщенията за митата разклатиха доверието на инвеститорите.