Последният доклад на Съвета за копаене на Биткойн показа, че индустрията бързо възприема възобновяеми енергийни източници, за да осигури най-големия блокчейн.
Компаниите за добив на Биткойн приемат зелената енергия, тъй като глобалната индустрия за добив на BTC увеличи своя устойчив енергиен микс с приблизително 59% през годината.
Съветът за копаене на Биткойн е група от 44 компании за добив на Биткойн, които твърдят, че представляват 50% от глобалната мрежа на Биткойн, или 100.9 екзахаша (EH).
Той публикува нов доклад в понеделник, 25-ти април с констатациите. Групата се оглавява и от привърженика на Биткойн и главен изпълнителен директор на MicroStrategy Майкъл Сейлър.
Последното проучване на компаниите-членки на BMC постави под въпрос колко електроенергия консумират техните компании, какъв процент от тази електроенергия се генерира от водни, вятърни, слънчеви, ядрени или геотермални източници и какъв е хешрейтът на техните операции.
BMC изчислява, че възобновяемият микс на електроенергия в глобалната минна индустрия за най-добрите криптовалути сега е 58.4%, което е спад от 0.1% спрямо последното тримесечие. Може би по-важното е, че това е значителен ръст от 36.8% възобновяеми източници, оценени през първото тримесечие на 2021 г.
Заслужава да се отбележи обаче, че BMC се формира едва през юни 2021 г., така че не е точно ясно как е стигнал до 36.8% възобновяеми източници за първото тримесечие на 2021 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Отслабващата глобална икономика може да стартира следващия бичи пазар – Раул Пал
Данните за новия доклад, който е самоотчетен от членовете на BMC, показват, че те използват електричество с 64.6% устойчив микс на енергия. Цифрите за глобалното копаене на Биткойн са изчислени от данните от членовете на BMC.
Биткойн попадна под обстрел заради тежкото си потребление на енергия и високия въглероден отпечатък, а минната индустрия иска да покаже приемането си на използване на по-екологични енергийни източници или страничен продукт, похабен от други операции, за да се бори с критиките.
Цифрите, предоставени от BMC, противоречат на февруарско проучване, публикувано в научното списание Joules, което подчертава, че китайската забрана за копаене на криптовалути е допринесла за 17% увеличение на въглеродните емисии, произведени от операции за поддържане на Биткойн мрежата.
Докладът разглежда общото очаквано потребление на енергия от индустрията, като се твърди, че глобалните операции за добив на Биткойн използват 247 тераватчаса (TWh), по-малко от половината от това, което консумират операциите за добив на злато, и 0.16% в сравнение с общото потребление на енергия в света.
Докато Strategy се превърна в синоним на корпоративно натрупване на Биткойн, Coinbase избра различен път.
Биткойн се търгува стабилно над нивото от $100,000, което предизвиква нов оптимизъм сред инвеститорите, но и повишава предпазливостта сред анализаторите, които следят за потенциални сътресения в бъдеще.
Metaplanet засили ангажимента си към водещия дигитален актив, като си осигури $21.25 милиона чрез най-новата си емисия на облигации, която е 14-та поредна в серия от капиталови увеличения, свързани с агресивната крипто стратегия на компанията.
Биткойн достигна важен етап в борбата си срещу традиционните финансови индекси, като на 8 май стойността му спрямо S&P 500 достигна рекордно високо ниво от 17.725.