Volkswagen кандидатства за патент, който позволява на превозните средства да комуникират помежду си чрез мрежа, базирана на блокчейн, насочена към повишаване на пътната безопасност чрез предупреждение за близки автомобили и предупреждаване на водача за потенциални сблъсъци.
Системата може потенциално да бъде използвана за договаряне на действия като сливането на алеи, изпреварване и редица други високорискови маневрии по пътя.
В съобщенията за Vehicle-to-Vehicle „се обменят съобщенията между превозните средства, за да се даде възможност за нови случаи на употреба, свързани с безопасността. Повечето от понастоящем известните случаи на употреба предупреждават шофьора за предстоящо събитие, като например две коли, които се сблъскват помежду си.
За тази цел комуникацията Vehicle-to-Vehicle се основава на отделни съобщения, които се подписват от изпращащото превозно средство. Подписът осигурява цялост и липсата на отрицание. Естествено разширяване на предупрежденията за безопасност са съвместни маневри, които позволяват да се увеличи както безопасността, така и ефективността на използването на пътищата.
Патентът се занимава със самоходни и ръчно управлявани автомобили и има за цел или да покаже информация, която водачът може да види, или просто да информира автомобилите за самоуправление при следващия им ход.
Кооперативните маневри могат да се извършват по различни начини. Един ефективен начин е две превозни средства да сключат договор. След като този договор бъде завършен, се извършват маневрите на договорения договор. В случай, че възникне необходимост от промяна на плановете, като тази промяна трябва да бъде договорена също.
Същността на патента е концепцията за обмен на съобщения между превозните средства, които са криптографски записани и служат за създаване на мрежа от близки автомобили, за да се избегнат сблъсквания и да се работи по-добре с потока от трафик.
Патентът обяснява, че съобщенията първо се обменят между едно превозно средство и друго, като всяко съобщение съдържа „указател за хеш“, който показва къде се съхранява съответната информация в блокчейн. След като съобщенията се обменят, указателят към последното от съобщенията се подписва от всеки участник и се публикува в блокчейн. Ако полученият договор трябва да бъде променен, се добавя допълнително съобщение и процесът продължава.
VW са най-новата голяма компания, която кандидатства за патент за блокчейн, за да подобри бизнеса си, като Walmart патентова система за достъп до медицински досиета в блокчейн с други патенти и патентоването на Mastercard на анонимни блокчейн сделки, а Samsung търси блокчейн патенти, за да подобри логистиката и оперативната си ефективност.
Ford Motors също така е патентовал технология за превозни средства, задвижвана от криптовалути, позволяваща достъп до преференциални ленти, докато е на пътя, наред с други функции, като обменът на криптовалута е характеристика на системата. Възможно е договорната система на Volkswagen да се справи със сходни преговори, ако бъде одобрена.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).