Начало » Виталик Бутерин отправи предложение за мрежата на Етериум

Виталик Бутерин отправи предложение за мрежата на Етериум

30.09.2024 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Виталик Бутерин отправи предложение за мрежата на Етериум

Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро предложи да се разработи набор от показатели, с които да се оценява доколко различните проекти отговарят на основните принципи на ETH.

В блог публикация от 28 септември Бутерин подчерта, че постигането на това „съответствие“ е сред най-значимите социални предизвикателства, пред които е изправена екосистемата.

Той призна, че осигуряването на съгласуване не е лесна задача, особено като се има предвид разнообразието в мрежата, която включва клиентски екипи, разработчици на приложения, изследователи и местни общности, всяка от които допринася по различен начин. Според него ключът е в твърдението, че всички тези усилия колективно изграждат сплотена екосистема на Етериум, а не фрагментирани, несъвместими части.

Той отбеляза, че вече съществуват няколко първоначални критерия за съгласуване. Един от тях е дали даден проект е с отворен код, което е от съществено значение не само за прозрачността на сигурността, но и за намаляване на риска от централизация и даване на възможност на други да правят подобрения. Оперативната съвместимост е друг фактор, като Бутерин предложи приложенията и портфейлите да бъдат оценявани въз основа на това кои ERC стандарти поддържат.

Експертът също така предложи да се оценяват проектите по отношение на тяхната децентрализация и сигурност, като се използват тестове като „walkaway“ и „insider attack„. Той попита:

Ако вашият екип или сървъри изчезнат утре, ще продължи ли да функционира вашето приложение?“

Бутерин също така зададе въпроса:

Ако вашият екип се опита да саботира системата, колко щети могат да бъдат нанесени?.

В допълнение към тези технически мерки той предложи да се оценяват проектите въз основа на тяхното по-широко въздействие, както в рамките на общността на Етериум, така и в световен мащаб. Например проектите, които подобряват финансовото приобщаване или създават нови модели на публично финансиране, могат да се считат за проекти с положителен принос.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Прогноза за цената на меме криптовалутата Dogwifhat

Dogwifhat (WIF) е мемe монета, базирана на Solana, пусната на пазара през ноември 2023 г.

14.05.2025 9:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Как Етериум може да бъде водещ бенефициент от споразумението между Китай и САЩ

Подобрените отношения между САЩ и Китай спомагат за възстановяването на доверието на инвеститорите на глобалните пазари, а криптовалутите не правят изключение.

14.05.2025 7:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Еволюцията на Биткойн и възходът на Solana: Експерт очертава перспективите пред криптовалутите

Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital сигнализира за промяна в крипто инвестициите, описвайки Биткойн като все по-независим клас активи и подкрепяйки Solana като топ кандидат за спот борсово търгуван фонд (ETF).

14.05.2025 6:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Истина ли е слухът за нова меме монета от социалната-медия на Тръмп?

Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.

13.05.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.