VISA, гигантът за обработка на плащания, разкри, че крипто транзакциите за свързаните им с крипто карти са надхвърлили $1 милиард през първите две тримесечия на 2021 г.
Гигантът за обработка на плащания предлага възможности за харчене на крипто чрез своите карти, свързани с Coinbase, Circle и BlockFi. Гигантът за обработка на плащания разкри, че годишните крипто разходи в мрежата VISA са отбелязали огромен скок.
Финансовият директор на VISA – Васант Прабху заяви, че иска да превърне крипто в една от най-употребяемите форми на валута през следващите години. Прабху каза пред CNBC:
Правим много, за да създадем екосистема, която прави криптовалутата по-употребяема и повече приличаща на всяка друга валута.
Гигантът за обработка на плащания си партнира с няколко криптобизнеса по целия свят, за да улесни хората да харчат своите криптовалути на места, където се приема Visa.
„Виждаме голям обем в нашата [мрежа] от хора, които купуват криптовалути на тези различни регулирани борси, и доколкото виждаме, тази тенденция продължава“, каза Прабху.
Гигантът за обработка на плащания се занимава с криптовалути вече повече от година, като сега вижда крипто като централна част от пазара на потребителските разходи и смята, че може да промени пазар за $18 трилиона. Крипто бизнесът на VISA осигурява възможност за харчене на крипто при над 70 милиона търговски партньори.
VISA и MasterCard, двата гиганта за обработка на плащания активно са работили с крипто бизнеси през последните няколко години, за да улеснят харченето на крипто. Последното партньорство на Mastercard с Gemini ще позволи на потребителите да печелят крипто награди на кредитни карти.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ню Йорк предлага щатските служители да разкриват своите крипто притежания
По време на интервюто финансовият директор на VISA също разкри, че те не планират да добавят крипто към своя баланс, което се е превърнало в тенденция от първото тримесечие на 2021 г., след като MicroStrategy и Tesla го популяризират. Прабху добави:
Днес не държим криптовалути в баланса си. В баланса си държим валути, които са ни необходими, за да управляваме бизнеса си. Ние държим валути, в които получаваме плащания или плащаме на хората. Това обикновено е долар, евро, паунд. Така че нямаме планове да държим криптовалута, защото обикновено това не е начинът, по който ни плащат или начинът, по който плащаме на хората.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.