Министерството на финансите на Русия продължава да прокарва регулации за криптовалутната индустрия, като предлага нови данъчни изисквания.
Сега министерството иска да въведе наказателна отговорност за недеклариране на данъци върху крипто, включително затвор до три години.
Според доклад на „Комерсант“ от 24-ти септември, министерството предлага лица, които не отчетат сума от над 1 милион руски рубли ($13,000) от годишните крипто операции, да излежат тригодишна присъда в затвор или тежък физически труд.
Министерството също така предложи големи глоби за по-малки неотчетени суми. Всяко физическо или юридическо лице в Русия ще трябва да докладва годишния си крипто доход, ако сумата му надвишава 100,000 рубли ($1,300). Ако не се отчетат такива суми, се налагат глоби в размер на 30% от общия размер на държаните крипто активи, но не по-малко от 50,000 рубли ($650), се отбелязва в доклада.
Органът предлага също така да се изисква от местните служби за обмен на криптовалути да отчитат транзакциите си всяко тримесечие с цел данъчно облагане.
Според „Комерсант“ новите предложения се отнасят както до новия руски крипто закон „За дигиталните активи„, така и до предстоящия законопроект „За дигиталните валути„. В настоящата версия на закона „За дигиталните активи“ руските законодатели не предоставят нито данъчни ставки за крипто, нито общи правила за отчитане на тези транзакции.
Не е ясно веднага какъв тип крипто транзакции иска да обложи министерството, тъй като органът признава само няколко начина за получаване на крипто. В началото на септември министерството предложи пълна забрана за всякакви крипто транзакции, с изключение на получаването му чрез три метода: наследяване, производство по несъстоятелност и изпълнение.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.