Според съдебно дело от 31 март правителството на САЩ обяви, че на 14 март е продало 9,861,17 BTC за $215.7 милиона.
Продадените BTC са били част от 51,351 токена, които Джеймс Жонг е придобил незаконно от дарк уеб пазара Silk Road и които са били конфискувани от властите.
Правителството плати $215,738 за такси за транзакцията и придоби нетни приходи в размер на $215.52 милиона. След датата на произнасяне на присъдата на Жонг останалите 40,000 BTC ще бъде ликвидиран на четири партиди по-късно тази година.
Дотогава обаче няма да бъдат извършвани допълнителни продажби.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Правителството на САЩ не може да навреди на Биткойн със забрана – М. Юско
На 8 март правителството прехвърли 49,000 Биткойн токена, изпращайки 9,861 в Coinbase, а останалите – на два нови адреса, което породи опасения за засилен натиск върху продажбите на Биткойн.
Въпреки това цената на BTC се повиши до над $29,000 на 29 март, реализирайки ръст от около 22% през последните 30 дни.
Рекордните стойности на Биткойн възродиха пазарния оптимизъм, но за разлика от краткотрайния скок, наблюдаван през януари, сегашното рали изглежда е изградено върху по-твърда основа.
Нов анализ на крипто компанията Matrixport предполага, че настоящото рали на Биткойн се дължи на силен интерес на спот пазара, а не на рискови спекулации, което бележи преход към по-стабилна пазарна динамика.
Крупен крипто инвеститор разбуни пазара на деривати, като отвори една от най-големите лонг позиции, наблюдавани досега в децентрализираните борси.
Биткойн достигна нов рекорд, преминавайки границата от $109,000, след силен възходящ поход.