Начало » Управител на Фед за крипто: “Не искаме да пречим на иновациите”

Управител на Фед за крипто: „Не искаме да пречим на иновациите“

14.01.2023 9:13 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Управител на Фед за крипто: „Не искаме да пречим на иновациите“

Управителят на Федералния резерв Мишел Боуман каза, че макар "дейностите с криптовалути да представляват значителен риск", Фед не иска да "възпрепятства иновациите". 

Мишел Боуман, член на Съвета на управителите на Федералната резервна система, говори за крипто, икономиката на САЩ и опитите на Фед да намали инфлацията по време на лидерско събитие на Асоциацията на банкерите във Флорида в Маями.

Коментирайки срива на криптоборсата FTX и други неотдавнашни събития в криптопространството, гуверньорът на ФЕД заяви: 

Тези събития ясно показаха, че дейностите, свързани с криптовалути, могат да представляват значителен риск за потребителите, бизнеса и потенциално за по-голямата финансова система.

Тя очаква някои банки да продължат да проучват „как да се ангажират с дейности, свързани с криптовалути, Боумън подчерта: 

Фед и другите банкови агенции ще продължат да се фокусират върху тази област с оглед на значителните рискове, които тези дейности могат да представляват. Но най-важното е, че не искаме да възпрепятстваме иновациите.

Тя подчерта, че регулаторите трябва да подкрепят иновациите, тъй като банковата индустрия трябва да се развива, за да съответства на потребителското търсене.

Боуман допълни:

Като възпрепятстваме иновациите, бихме могли да изтласкаме растежа в тази област в небанковия сектор, което ще доведе до много по-малко прозрачност и потенциален риск за финансовата стабилност. Обмисляме някои от тези въпроси и как би могъл да изглежда един регулаторен подход.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор предвижда скок от над 70% – ето защо


Борбата срещу инфлацията

Боуман каза, че подкрепя подхода на Федералният резерв. Управителят на Фед обясни, че от март миналата година Федерален комитет по операциите на открития пазар (FOMC) затяга паричната политика като увеличава лихвения процент по федералните фондове с 4-1/4 процентни пункта и намаляване на балансовите позиции.

Макар да отбеляза, че „през последните месеци наблюдаваме спад в някои измерители на инфлацията“, Боумън подчерта: 

Имаме още много работа за вършене, така че очаквам FOMC да продължи да повишава лихвените проценти, за да затегне паричната политика.

With over 8 years of experience in the cryptocurrency and blockchain industry, Alexander is a seasoned content creator and market analyst dedicated to making digital assets more accessible and understandable. He specializes in breaking down complex crypto trends, analyzing market movements, and producing insightful content aimed at educating both newcomers and seasoned investors. Alexander has built a reputation for delivering timely and accurate analysis, while keeping a close eye on regulatory developments, emerging technologies, and macroeconomic trends that shape the future of digital finance. His work is rooted in a passion for innovation and a firm belief that widespread education is key to accelerating global crypto adoption.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Пакистан ще създаде национален орган за надзор на криптовалутите

Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.

23.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хонконг лицензира стабилните монети, полагайки основите за предстоящата Web3 вълна

Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.

22.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов закон в Русия ще позволи на властите да конфискуват криптовалути

С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.

21.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът на САЩ одобри законопроекта за стабилните монети – какво следва?

След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.

21.05.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.