Знанието е власт, особено в "ерата на информацията", където да разбираш "новото" може да даде предимство пред конкуренцията.
Ето защо, едва една година след като криптовалутите избухнаха, много преди да могат да се радват на осезателно адаптиране – те вече са били обект на нарастващ брой университетски курсове.
Докато малка част от тях са фокусирани върху действителното кодиране, компютърната наука и криптографията, която стои зад криптовалутите, повечето са се стремили да предоставят подробно въведение в крипто, така че по-ориентираната върху бизнеса публика да има основа за вземане на решение дали и в каква степен – би трябвало да приема Биткойн и блокчейн.
С други думи, все по-ориентираните към печалба университети се стремят да извлекат полза от „крипто треската“, като предлагат публични нетехнически курсове за криптовалути. Въпреки това, дори и много от тях просто да преподават на учениците как да концептуализират блокчейн, за разлика от това как действително да ги кодират и създават, студентите отчитат значително удовлетворение от преподаването, което са получили досега.
Въпреки че не им е необходима възможност да изграждат децентрализирани приложения и валути за себе си, знанията, които са получили, може да са жизненоважни, ако крипто бъде приет в масов мащаб в бъдеще.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).