Ubisoft, френска компания за игри, създаде Rabbids Token, система, която позволява на потребителите директно да даряват Етериум (ETH), получен на UNICEF.
За този проект Ubisoft създаде 5 семейства токени, всяко с различно изображение и цена, варираща между 0,05 ETH и 0,15 ETH.
Тези токени не остават вътре в портфейла, което означава, че потребителят не купува самата криптовалута, а я държи само за ограничено време, докато друг потребител не иска да я купи.
В този случай токенът напуска портфейла на предишния собственик, който все още има POPO (Доказателство за правдоподобна собственост), и преминава в ръцете на следващия купувач.
В допълнение, тези токени имат механизъм за мутация, поне в предложената от платформата подредба именно за да подражават на многообразието, което съществува в играта, от която тази инициатива е вдъхновена, т.е. Rabbids, в която героите са различни и неуловими.
Както бе казано, тази инициатива има за цел да събере средства, които след това ще бъдат дарени на Етериум адреса на UNICEF и по този начин да се избегне целия ‘безмислен процес’ от наличието на посредник за събиране на средства.
UNICEF не са отскоро в блокчейн и крипто пространството, тъй като вече са създали няколко портала и сътрудничества, например с фондацията зад Лайткойн, и вече може да се похвали с приемането на 9 различни крипто активи, включително Биткойн (BTC), Етериум (ETH), няколко ERC20 токена, Лайткойн (LTC), Ripple ( XRP ), DAI, Dash , Monero (XMR), EOS и Stellar (XLM).
От своя страна Ubisoft винаги се опитва да бъде в крак с времето, и благодарение на Лабораторията за стратегически иновации се опитва да предвиди бъдещето и да бъде активен в блокчейн сектора.
Ubisoft всъщност финансира различни стартъпи, включително важни имена като immersiv.io, Splinterlands, Planetarium, Xaya, Caregame, Atlantis, Sorare и Sky Mavis, всички от които са игри, които по един или друг начин интегрират блокчейн технологията, като например гореспоменатото партньорство с Ultra.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.