Милиардерът инвеститор и главен изпълнителен директор на компанията за рисков капитал Social Capital, Чамат Палихапития, казва, че САЩ вече не могат ефективно да забранят Биткойн и криптовалутите.
В ново интервю за ‘All-In Podcast’, той каза, че BTC и останалите крипто пазари са станали твърде големи, за да може правителството на САЩ да спре нововъзникващата индустрия.
“Мисля, че не можете да изтриете стойност от $3 трилион долара от света. Така че тук е, за да остане, и сега е твърде институционализиран.
Просто има твърде много организирани фондове от капитали, които сега спекулират в цялата тази екосистема.
Днес видях туит. Има фирма, наречена Jump Trading. Това е организация за високочестотна търговия и [споделиха] няколко снимки, на които наеха куп хора, за да започнат лагер за кодене на Solana. […]
Така че, когато имате хора с високи финанси, които наистина са поверени на това нещо и имате 3 трилиона долара стойност, която ще отиде до 6 трилиона долара и след това ще отиде до 10 трилиона долара, това не може да изчезне.
Ето защо мисля, че Пауъл и Генслер трябваше да споменат някаква форма, [като един вид казват], че ‘няма да забраним тези неща’, защото знаят, че това не е възможно.”
По-рано този месец председателят на Федералния резерв Джером Пауъл заяви, че няма планове да налага забрана на криптовалутите.
По-малко от седмица след това председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Гари Генслер заяви, че неговата агенция няма намерение да следва общата забрана на Китай за цифровите активи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн задмина Facebook по пазарна капитализация
Чамат Палихапития е ранен инвеститор в Биткойн, който е купил един милион BTC през 2010 г.
Неговата фирма за рисков капитал, Social Capital, наскоро участва в кръг за финансиране за $7.7 милиона за Sabre Labs, разработчик зад базирания на Solana автоматизиран маркетмейкър Saber.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.