Търговията с криптовалутни деривати и опции отбеляза двуцифрен спад, като първият достигна най-ниските си месечни обеми през 2020 г.
Според най-новото издание на Exchange Review на CryptoCompare, както дериватите, така и опциите поеха сериозен удар през юни.
Обемът на дериватите спадна с 35,7% миналия месец до $393 милиарда, достигайки най-ниския си месечен обем през 2020 г. Въпреки спада, общите спот обеми отбелязаха по-голям спад от 49,3% до $642 милиарда. В резултат на това криптовалутите спечелиха пазарен дял през месец юни и представляваха 37% от пазара в сравнение с 32% през май.
(Обем на търговия с деривати с/у спот пазара през юни)
Според доклада на CryptoCompare, на всички борси за деривати се наблюдава „значително намаление“ в обема на търговията през юни, като BitMEX претърпя най-голям пропорционален спад (-50.3% до $51.6 милиарда).
Въпреки че претърпя спад от 38.3% в търговията от май насам, Huobi успя да запази статута си на най-голямата борса за деривати по обем – $122,4 милиарда. OKEx се класира на второ място с обем от $106,9 милиарда (спад с 30,4 процента спрямо май), следван от Binance с $85,9 милиарда (спад с 34,2%).
Максималният дневен обем на търговията с деривати достигна $23,8 милиарда през юни, което се случи в първия ден на месеца.
Търговията с опции също стана свидетел на спад през юни, макар и по-малко тежък от пазара на деривати. В доклада се установява, че обемът на месечнитe опции на Derbit намалява със 17,8%, което е по-малък спад, в сравнение с други борси за деривати, предлагащи само фючърсни продукти.
(Търговията с опции на Derbit през юни 2020 година)
Ежедневната търговия с опции достигна два големи пика в обема на 2-ри и 26-и юни съответно при $178 милиона и $162 милиона. Докладът твърди, че тези върхове са били сравними с дневните записи, установени в предишни месеци.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.