Трудно е да се определи какво точно движи пазарите на криптовалути.
Един инвеститор смята, че бичите движения на Биткойн занапред могат да бъдат приписани на количественото облекчение, или по-общо казано, принтирането на пари от страна на правителствата и централните банки.
В последните няколко седмици, правителствата и централните банки по цял свят полагат сериозни усилия да адресират икономическите щети, причинени от коронавируса. Някои от тях предприемат умерен подход, докато други предприемат крайни мерки, за да спрат рецесията.
Чанпен Джао каза по време на конференцията ‘Blockdown’, че според него, този тренд може да е голям фактор в осиновяването на Биткойн.
“В момента, в който ФЕД започне да принтира пари, цената на Биткойн би трябвало да се увеличи, защото хората би трябвало да използват тези пари, за да купуват Биткойн. Но никой не е получил тези пари засега и те все още се опитват да разберат как да ги разпределят.”
Не само Джао смята, че тези мерки ще помогнат на флагманската криптовалута.
Марк Кюбан – милиардерът инвеститор – заяви на Антъни Помплиано, че Биткойн неизбежно ще има облага от принтирането на пари.
“Биткойн потенциално може да има облага, ако всичко се [срине], защото принтираме толкова много пари и това има глобални импликации, така Биткойн има проблем, който да реши […]”
Биткойн миньорите изглежда преразглеждат стратегията за резервите си след дълъг период на разпродажби.
Най-големите купувачи на Биткойн през 2025 г. няма да бъдат дребните търговци, нито дори гигантите в ETF сферата – а бизнеса.
Последният опит на Аризона да интегрира дигиталните активи в системата си за публични финанси се сблъска с противоречиви резултати тази седмица.
Биткойн може да е на прага на навлизане в непозната територия, според пазарен анализатор, известен с точните си прогнози за спада преди халвинга миналата година.