JPMorgan Chase и Wells Fargo се борят със значителни проблеми, свързани с дълговете по кредитни карти. JPMorgan има над $500 милиона необслужвани ипотечни дългове, въпреки че реализира печалба от $13.1 милиарда.
Дългът на Wells Fargo е нараснал със 70%, като нетните вземания са се увеличили от $764 милиона през второто тримесечие на 2023 г. до $1.3 милиарда през последното тримесечие. Тези дългове, възникнали по време на пандемията Ковид-19, сега се считат за несъбираеми, отразявайки по-широкото икономическо напрежение и повишаващите се лихвени проценти, които натовариха много от кредитополучателите.
Корените на тези дългове водят началото си от финансовите сътресения, причинени от пандемията, при която Федералният резерв се намеси с различни мерки. Въпреки тези интервенции икономическото възстановяване бе неравномерно, което доведе до повишаване на лихвените проценти и нестабилност на пазара на труда.
Тези фактори засилиха финансовия натиск върху кредитополучателите, в резултат на което значителна част от тези заеми станаха непосилни за изплащане. Макар че банките поемат загубите в операциите си на дребно, те ги компенсират чрез други финансови дейности.
В отговор на тези предизвикателства както JPMorgan Chase, така и Wells Fargo диверсифицират инвестиционните си портфейли, включително със значителни дялове в Биткойн ETF-ите. JPMorgan е инвестирала в IBIT на BlackRock, GBTC на Grayscale и FBTC на Fidelity, докато Wells Fargo има дял в ProShares BTC Futures ETF.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.