Историята за Биткойн започва през 2008 г., когато Сатоши Накамото издаде бялата книга, описваща как дигитална валута, наречена Биткойн, трябва да работи.
Оттогава, „царя на криптовалутите“ се популяризира в целият свят. Много от филмовите режисьори се опитаха да се възползват от възможността да разкажат и своята история за Биткойн. По долу ще видите класация на топ 5 най-добри филми за творението на Сатоши, които са препоръчителни за всички крипто ентусиасти.
Някои филми за Биткойн са повече за хора, които стават милионери от днес за утре, огромни финансови скандали, незаконно изпиране на пари, търговия на наркотици и други, докато някои се фокусират върху развиващия се свят и как цифровата валута може да бъде от полза там. Така или иначе, няма съмнение, че децентрализираните криптовалути нарушават традиционната ни финансова система.
Тези документални филми играят важна роля в образоването на обществеността относно истинския потенциал на Биткойн, технологията на блокчейн и предимствата на децентрализацията.
https://youtu.be/lUF6klWuB38
60-минутният документален филм, създаден от Торстен Хофман, е бил прожектиран през декември 2014. Продукцията набира 17,362 австралийски долара за Kickstarter. Във филма се обяснява защо и как Биткойн може да наруши традиционната ни финансова система. Торстен и неговият екип интервюираха много влиятелни хора от блокчейн startup-и и различни проекти, свързани с криптовалути.
Торстен Хофман планира актуализиран, по-голям и по-добър документален филм, който ще включва горещи нови теми като Етериум, ICO и целия мащабен диспут за Биткойн.
https://youtu.be/0S4dSXTnfms
Документалният филм се фокусира върху събитията, в които Биткойн е в заглавията. Криптовалутата е социално-икономически експеримент, който вероятно още не е достигнал върха си, въпреки че съществува от 2009 г. насам. Имаше много висоти и низини през тези 8 години, и имате възможност да ги видите и да чуете обяснението защо наистина се случи така.
https://youtu.be/xRtC_SZfSk8
Остин и Беки решават да проведат следния експеримент – да живеят и да плащат за всичко в Биткойн (без долари или друга фиатна валута). Един общ аргумент на Биткойн скептиците е, че цифровата валута не може да се използва за ежедневието и не можем да спрем да използвате дебитни / кредитни карти или пари в брой. Гледайте Остин и Беки и тяхното пътуване, където споделят всяка стъпка от техния 100-дневен социален експеримент с Биткойн.
https://youtu.be/BrRXP1tp6Kw
Този филм разказва историята на Роналд от Уганда, който получава Биткойн от семейството си в САЩ, за да плати образованието си. Гледайте документалния филм, за да научите как могат децентрализираната цифрова валута да промени много слабо развити страни. Хората в Уганда започнаха да използват Биткойн заради високите такси за транзакции чрез Western Union или MoneyGram. Биткойн е просто по-бърз и по-евтин за изпращане. Направен по действителен случай, с много емоционално разказани истории.
https://youtu.be/e__m-w4N7NI
Най-големият проблем в Аржентина е високата инфлация на тяхната валута – понастоящем около 20-25% годишно. Аржентинското песо не може да служи за пазене на стойност. Икономическата ситуация е трудна за мнозинството хора, защото те не могат да обменят аржентински песо за долари или евро. Нито пък могат законно да купуват злато. Гледайте този документален филм, за да научите как Биткойн е спасителят на аржентинците и как те го използват.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.