Вместо да предизвиква тревога, необичайно ниската волатилност на американския фондов пазар би трябвало да е повод за радост.
VIX, индексът на волатилността на CBOE, или VIX, който е мярка за очакваната волатилност на S&P 500 през следващия месец, сега е по-нисък от 88% от дневните показания от 1990 г. насам.
VIX е отражение на целия фондов пазар, който от своя страна е резултат от връзката, която се формира между всяка една акция, която се намира там.
Както акциите с най-висока капитализация, така и тези с ниска капитализация, със сигурност са отговорни за настъпилото понижение на VIX.
Нещо повече, сред акциите с най-голяма капитализация в S&P 500 четири имат едногодишни коефициенти на залог, по-малки от 1.0. Това означава, че четирите акции, взети заедно, се фундаментални за стаблизирането на пазара. За тези четири акции FactSet отчита следните коефициентие:
Алън Морейра от Университета в Рочестър и Тайлър Мюър от Калифорнийския университет в Лос Анджелис са двамата изследователи, които имат най-голяма академична заслуга за доказването, че разминаването на пазара е по-ниско, когато VIX върви надолу. И за да направят това, те измислиха стратегия, като създадоха модел за определяне на пазарния момент. Те смятат, че още първите нива на VIX са най-добрите определящи фактори за натрупване или загуба на богатство.
Ripple Labs се оказа един от най-големите финансови поддръжници на встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, предоставяйки близо $5 милиона само месеци преди федералните регулатори да започнат да смекчават позицията си спрямо компанията.
В момента европейските финансови органи са разделени по въпроса колко голяма заплаха за еврозоната представлявa позицията на Доналд Тръмп по отношение на криптовалутите.
Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.