Начало » Токенизираните фондове може да избягат от пазара на стабилни монети – ето защо

Токенизираните фондове може да избягат от пазара на стабилни монети – ето защо

15.05.2024 0:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Токенизираните фондове може да избягат от пазара на стабилни монети – ето защо

Ръстът на токенизираните финансови продукти е само началото, тъй като големите финансови играчи проучват потенциала на блокчейн технологията.

Според Колин Бътлър, ръководител на отдел „Институционален капитал“ в Polygon Labs, този интерес може да доведе до появата на ончейн фондове, които могат да оспорят господството на стабилните монети.

През 2021 г. Franklin Templeton стартира своя ончейн фонд Government Money, използващ блокчейна на Polygon и Stellar за транзакции и регистриране на собствеността върху акциите.

По подобен начин BlackRock представи своето токенизирано предлагане, USD Institutional Digital Liquidity фонд, в мрежата на Етериум през март. След това BlackRock проведе кръг на финансиране за Securitize, компания, фокусирана върху въвеждането на традиционни финансови активи в блокчейн.

Към 30 април фондовете на BlackRock и Franklin Templeton са натрупали съответно $375 милиона и $368 милиона в управлявани активи.

Бътлър подчерта, че бъдещото нарастване на активите им зависи от употребата на инвеститорите. Franklin Templeton получи регулаторно одобрение, за да даде възможност на институционалните инвеститори да прехвърлят дялове от своя ончейн фонд на други акционери, което открива възможности за иновативни приложения, като например фирми за рисков капитал, които изпращат доходоносни дигитални активи на крипто-портфейлни компании, които нямат банкови взаимоотношения.

Понастоящем пазарът на стабилни монети се оценява на около $160 милиарда. За разлика от фонда Franklin Templeton обаче стабилните монети не предлагат на потребителите доходност.

Бътлър предполага, че като се направят ончейн фондовете по-безразборни и съобразени с конкретни случаи на употреба, тези продукти потенциално биха могли да се откъснат от съществуващия пазар на стабилни монети, да не говорим за бъдещия общодостъпен пазар.

Появата на ончейн фондовете представлява значително развитие в пресечната точка на традиционните финанси и блокчейн технологията, предлагайки нови възможности за инвеститорите и потенциално променяйки финансовия пейзаж.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Беларус настоява да въведе дигиталната рубла, за да избегне глобалния финансов натиск

Беларус полага основите на дигитална версия на националната си валута, като пълното ѝ въвеждане се очаква в края на 2026 г.

20.04.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ново предложение в мрежата на Solana цели да разреши проблема с инфлацията

На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.

18.04.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Доналд Тръмп създава блокчейн игра в стил Monopoly

Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.

16.04.2025 17:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Avalanche ще революционизира традиционните финанси, твърди експерт

Avalanche тихомълком се очертава като мощен претендент в еволюцията на финансовата инфраструктура, като потенциалът се простира отвъд крипто-ориентираните приложения.

14.04.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.