След обвиненията, че сривът на алгоритмичната стабилна монета TerraUSD (UST) е бил вътрешна работа, компанията Terraform Labs на До Куон е изправена пред нови обвинения, включително че е разполагала с достатъчно активи в Tether (USDT) и TerraUSD, за да ги използва за незаконни дейности.
CoinDesk Korea работи съвместно с компанията за сигурност на блокчейн Uppsala Security и използва техники за блокчейн криминалистика, за да разследват срива на Terra след инцидента на 7 май.
Според статия на CoinDesk Korea проучванията са установили, че Terra Labs е разполагала с близо $3.6 милиарда в стабилните монети USDT и UST. Твърди се, че те може да са били използвани за пране на пари в централизирани и децентрализирани финансови борси (DeFi) и манипулиране на цените.
В допълнение към разкрието, че сривът може да е бил резултат от вътрешна работа, те проведоха допълнителен анализ на блокчейн данните, за да проследят движенията на неразкритите около $3.6 милиарда.
Както се обяснява в статията, главният изпълнителен директор До Куон е разкрил подробности за използването на Terra (LUNA), UST и Биткойн чрез своята SNS или Terra Foundation. Например, в случай на загубата на фиксацията на UST, компанията ще се опита да запази цената, използвайки средствата, които държи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Американските потребители държат криптовалутите си въпреки корекцията
Въпреки това, при разглеждането на данните от веригата, анализаторите откриха, че източникът и историята на използване са неясни за крипто портфейлите, които са пряко притежавани или управлявани от Terraform Labs и Luna Foundation Guard (LFG).
Откритите по този начин от тях средства възлизат на около $3.6 милиарда в UST и USDT. На всичкото отгоре анализаторите откриха, че тези средства може да се използват за манипулиране на цените и пране на пари на старата LUNA (сега Luna Classic) в DeFi и централизираните борси.
В статията подробно е описан процесът на анализ, както и списък на всички данни от веригата, които изследователите са използвали. Главният изпълнителен директор на Uppsala Security Патрик Ким заяви, че властите все още трябва да „проверят вътрешните данни на централизираните борси като Binance, Coinbase, Huobi и KuCoin„, които са били използвани за прехвърляне на подозрителните средства.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.