Според венецуелския президент Николас Мадуро използването на щатския долар в световен мащаб неизбежно намалява.
Появяват се различни инициативи, оспорващи господстващото положение на щатския долар, което означава устойчива и ускорена дедоларизация на световната търговия и стокообмен.
Мадуро обясни тази промяна със санкциите на САЩ, които подтикват държавите да търсят алтернативи и да намалят зависимостта си от световната резервна валута.
Той изтъкна африканските държави като ключови участници в продължаващия процес на дедоларизация, подчертавайки, че с нарастването на многополюсността и мултицентричността на света ще се появи кошница от валути.
Мадуро също така цитира въвеждането на дигитална валута в Зимбабве , подкрепена със злато, като важна индикация за бъдещото развитие.
Тази валута служи едновременно като платежно средство и като средство за съхранение на стойност за гражданите. Освен това Мадуро спомена икономическия съюз БРИКС, включващ Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка.
БРИКС наскоро създаде Новата банка за развитие (НБР), която предоставя заеми за публични и частни проекти.
Освен това БРИКС проучва възможността за създаване на глобална валута, която да не зависи от щатския долар.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.