Strategy на Майкъл Сейлър направи още една значителна покупка на Биткойн, закупувайки за $1.99 милиарда като част от текущата си стратегия 21/21.
Този последен ход следва непосредствено след неотдавнашната му поява в CPAC 2025 и бележи ключова стъпка в амбициозния план на компанията за натрупване на BTC.
В неотдавнашна публикация в X Сейлър разкри, че компанията е добавила 20,356 токена към резервите си, с което общите ѝ наличности достигат 499,096 BTC, оценени на над $33 милиарда.
Въпреки неотдавнашното ребрандиране на компанията от MicroStrategy на Strategy, нейният ангажимент към Биткойн и инвестиционната ѝ стратегия остават непроменени. Последната покупка бе направена на средна цена от $97,514 за токен, което е по-ниско от текущата пазарна цена от $95,130.
Този ход е част от продължаващите усилия на компанията да затвърди позицията си на един от най-големите корпоративни притежатели на Биткойн. Последната покупка на Strategy се състоя на 10 февруари, когато тя закупи за $742 милиона Биткойн.
В допълнение към значителните си запаси от ВТС, Strategy е подкрепяна от големи финансови институции. По-специално, BlackRock, най-големият в света мениджър на активи с активи за $11.6 трилиона, увеличи дела си в компанията до 5% от началото на февруари. Тази постоянна подкрепа укрепва позицията на Strategy като водещ защитник на Биткойн.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.