На технологичната конференция "WeAreDevelopers" във Виена, Стив Возняк сравнява платформата на Етериум с Apple и каза, че може да стане също толкова влиятелен, съобщава Forbes на 18-ти май.
Докато изнася речта си на конференцията, Возняк е ентусиазиран от Етериум (ETH), описвайки го като платформа, подобна на тази на Apple. Той добави:
“ Етериум ме интересува, защото може да върши нещата и защото е платформа.“
Според Forbes, Возняк се е случил на биткойн и етериум в ранните им дни, въпреки че той се е отказал от крипто в началото на 2018 г. Возняк заяви, че все още притежава един BTC и два ETH, за да „експериментира с плащането на различни неща“.
В четвъртък в своята реч по време на конференцията, Возняк нарече блокчейн „следващата голяма IT революция, която предстои да се случи“. Той каза, че блокчейн и криптовалутите ще достигнат пълния си потенциал за едно десетилетие. През октомври миналата година Возняк заяви на конференцията „Money 20/20“ в Лас Вегас, че Биткойн е по-добър от златото или американския долар.
След Apple, Возняк остана част от технологичния свят, основавайки академията за кодиране Woz University, която има 31 центрове за кодиране в САЩ.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Ripple Labs се оказа един от най-големите финансови поддръжници на встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, предоставяйки близо $5 милиона само месеци преди федералните регулатори да започнат да смекчават позицията си спрямо компанията.
В момента европейските финансови органи са разделени по въпроса колко голяма заплаха за еврозоната представлявa позицията на Доналд Тръмп по отношение на криптовалутите.
Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Неотдавнашният стремеж на френските законодатели да отслабят криптирането в чат приложенията предизвика остра критика от страна на основателя на Telegram Павел Дуров, който предупреди, че подобни усилия са пряко посегателство срещу личната неприкосновеност в дигиталната ера.