Основателят на MicroStrategy Майкъл Сейлър каза, че сривът на FTX всъщност може да предизвика по-нататъшен растеж в криптоиндустрията.
В интервю за CNBC Сайлор каза, че сривът на криптоборсата FTX на Сам Банкман-Фрид вероятно ще ускори прилагането на регулации в САЩ.
Той също така сподели, че тези регулации може и да доведат до по-голямо приемане на цифровите активи с навлизането на по-традиционни финансови институции.
Ако има прогресивна регулация, тогава мисля, че няма да има 20,000 токена, ще има десетки, но те ще бъдат правилно регистрирани токени.
Индустрията ще се развива много по-бързо. И в крайна сметка ние преминаваме от етапа на предприемачеството, когато това беше офшорка на дивия запад, където всичко е позволено, към етапа на институционалните цифрови активи, където големите играчи като Bank of America и Fidelity, и BlackRock, и Goldman Sachs и JP Morgan ще навлязат в това пространство и всички ние просто ще пораснем и светът ще спечели от това.
Сейлър предупреди, че ако регулаторите действат твърде агресивно в отговор на срива на FTX, това ще навреди на индустрията.
Мисля, че това определено ще тласне регулаторите към действие. Това ще ускори тяхната намеса. Налице е регресивно регулиране, което означава, че всъщност не можете да направите нищо, и това ще свие индустрията. Биткойн ще бъде победител, защото той е цифрова стока и е най-малко противоречив от всичко.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Питър Шиф предупреждава Биткойн трейдърите
Той също така е на мнение, че е необходимо американските регулатори ясно да определят как дейностите с криптовалути могат да са регулаторно съобразни.
Регулаторната намеса напоследък е все негативна като правоприлагане, но пазарът чака регулаторите да кажат: ето как се регистрира цифрова валута, ето как се регистрира цифрова ценна книга или цифрова стока, и вместо да казваме, че всички криптоборси трябва да се регистрират, трябва да регистрираме криптоборсите, защото бъдещето на индустрията е регистрирани цифрови активи, които се търгуват на регулирани борси, където всеки има необходимата защита на инвеститорите и инвеститорите, като цяло, разбират разликата между Биткойн и стабилна монета и секюрити токен.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.