Списъкът включва компании в криптовалутното и блокчейн пространство, в допълнение към традиционните финансови компании като банки и клирингови къщи, хранителни компании, фирми за управление на веригата за доставки и други.
Повечето от изброените компании са имена като Amazon, Walmart, Facebook, ING, Mastercard, Microsoft и Nestle.
Криптовалутните компании, които можем да видим в списъка, включват американската крипто борса, Coinbase, европейската компания за копаене на крипто, Bitfury, както и мрежата за финансови услуги, базирана на блокчейн и създател на XRP </s tron g>- Ripple.
В допълнение към отбелязването на големите фирми, които се занимават с използването на блокчейн технология, списъкът включва също така кои блокчейн протоколи се приемат и от кого. Различни протоколи на Hyperledger, протоколът Corda на блокчейн консорциума R3 и мрежата Eтериум са видно представени в редица фирми, в различни индустрии.
Forbes отбелязва потенциала на блокчейн технологията за опростяване на различни бизнес процеси според примера на Depository Trust & Clearing Corp (DTCC), която съхранява данни за 90 милиона транзакции на ден или повечето от $48 трилиона в ценни книжа.
Според Forbes, фирмата ще започне да превключва своите 50 000 сметки на система, базирана на блокчейн, която ще помогне за премахване на дублиращи се процедури и съгласувания, които все още са склонни да се случат в традиционните, електронни клирингови мрежи.
В средата на март, DTCC публикува whitepaper, очертаващ ръководните принципи за обработката на токенизирани ценни книжа след търговията. Документът отбелязва уникалните характеристики на зараждащия се пазар за токенизирани ценни книжа и предлага глобалните стандарти на политика за традиционните пазари да са често приложими и полезни за заинтересованите страни, за да определят правните отговорности, свързани с платформите за секюрити токени.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.