NFT от SolanaMonkeyBusiness, колекция от 5,000 NFT, изсечени на блокчейна на Solana, се продаде за 13,027 SOL ($2.1 милиона) - което го прави най-скъпото NFT, базирано на Solana досега.
Въпросният SolMonkey е #1355. Това е най-рядкото NFT в колекцията, според инструмента за рядкост на NFT HowRare.Is, като има скелетно тяло (2.42%от SolMonkeys имат тази черта), оранжево яке (1.06%) и корона с бижута (0.02%).
Първият базиран на Solana NFT, който се продаде за над $1 милион, се продаде само преди три седмици. Това сочи, че блокчейнът на Етериум губи своето господство над NFT сферата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн пробива над $49,000 – какво да очакваме?
Рекордно високи такси за транзакции тормозят блокчейна на Етериум от май тази година, показва таблото за данни на The Block.
Тези пазарни условия тласнаха потребителите към алтернативни блокчейни като Solana. Собственият му токен SOL отчете най-високите си стойности в началото на август и надхвърли $1 милиард пазарна капитализация на 1-ви октомври.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.