Служител от Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC), наскоро призова регулаторите да предоставят по-ясни насоки за криптоактивите през 2023 г.
В интервю Каролин Фам спомена, че в момента се водят дискусии с различни регулаторни агенции по света относно регламентите в крипто сектора.
Фам е имала повече от 75 срещи с различни страни за обсъждане на теми, свързани с крипто регулирането. Тя подчерта, че извън Съединените щати се провеждат много разговори в напреднал стадии за това какви стандарти могат да се прилагат в световен мащаб. Според нея регулаторите трябва да помислят как да използват съществуващите органи, за да осигурят яснотата, която е необходима.
Комисарят смята, че това означава да се идентифицира крипто финансов инструмент и той да се придържа към същите стандарти като другите финансови инструменти. Също така тя заяви, че трябва да се проучи възможността за идентифициране на рамки, които да се прилагат за нефинансови крипто дейности и случаи на използване на блокчейн технологии.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 2023-та ще е годината на възстановяване за Биткойн – А. Скарамучи
Служителя от CFTC подчерта, че се надява на повече насоки от регулаторните органи, базирани в Съединените Щати през 2023-та:
Това, което бих искала да видя, че CFTC и други регулатори предоставят повече насоки през тази година и много се надявам, че може би ще видим повече яснота в САЩ.
Към края на интервюто Фам заяви, че е жизненоважно да се мисли какво още може да се направи, за да има промяна, а не просто да се задоволяваме със сегашното положение.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).
Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.
Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.