Предстоящият инструмент за разплащания на Twitter първоначално ще поддържа само фиатни валути, но Илон Мъск иска да го изгради така, че в бъдеще да поддържа и дигитални активи.
През ноември „Twitter Payments LLC“ се регистрира в Мрежата за борба с финансовите престъпления на Министерството на финансите на САЩ (FinCEN), което ще ѝ позволи да обработва плащания.
Информацията сочи, че компанията се надява процесът на лицензиране в САЩ да приключи в рамките на една година.
Собственикът на Twitter, Илон Мъск е инструктирал разработчиците си да изградят системата за разплащания на платформата по такъв начин, че в бъдеще да може да поддържа и криптовалути.
В началото на декември изтече информация около „Twitter Coins“ – таен токен в процес на разработка, който ще се използва за плащания и бакшиши в платформата, а мнозина се надяваха, че той ще включва криптовалута по някакъв начин.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: „Очаква ни дълга година“, твърди Б. Коуен
При последната информация за проекта, изплувала в началото на януари, не се споменава нищо за крипто или блокчейн технология.
През октомври миналата година също така се появиха и непотвърдени слухове, че платформата работи върху прототип на портфейл, който ще поддържа депозити и тегления на криптовалути. Засега обаче изглежда, че системата за разплащания ще продължи да работи само с поддръжка на фиат.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.
Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.
Китай предприема тихи, но решителни стъпки за повишаване на статута на юана в глобалните финанси, като се възползва от последните геополитически промени и търговски преговори, за да увеличи обхвата на валутата.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.