Анализаторът на Empire Джейсън Яновиц смята, че сегашната цена на Биткойн до голяма степен отразява агресивното натрупване на MicroStrategy, а не широките институционални инвестиции.
Той изтъкна, че рисковият капитал все още не е навлязъл значително на пазара, което предполага, че Биткойн може би все още се намира в ранната фаза на настоящия си цикъл.
Яновиц отбеляза, че покупките на Биткойн от MicroStrategy, които са надхвърлили $20 милиарда от края на миналата година насам, са били основна движеща сила зад ценовото действие на Биткойн. Той описа пазара като намиращ се във фаза „играч срещу играч“, което означава, че институционалното участие извън MicroStrategy остава ограничено.
Дан Матушевски от CMS Holdings сподели подобна гледна точка, твърдейки, че въздействието на мечия пазар от 2022 г. все още се усеща, което води до ниска ликвидност и ограничен приток на капитали. Той подчерта, че фирмите за рисков капитал все още не са направили значителни инвестиции в крипто, освен няколко селективни залога.
Очаква се с разгръщането на цикъла дискусиите около това дали Биткойн е достигнал своя връх да се засилят. Въпреки това Матушевски смята, че регулаторните промени са все още в ранен етап и биха могли да изиграят решаваща роля за привличането на институционални инвеститори в бъдеще.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.