Конгресмен от САЩ цели да изясни кой орган ще бъде отговорен за регулацията на криптовалутите.
“Законопроектът търси да даде не само яснота, но и легитимност на криптовалутите в САЩ.” каза Уил Стекшулт, който е правен консултант на Госар.
Предложението разделя дигиталните активи в три категории:
Категория 1 ще се регулира от CFTC, категория 2 от FinCEN, а третата от SEC.
‘Крипто-валути’ се водят тези активи, които са репрезентации на щатски валути или синтетични деривати.
Законопроектът е актуализирана версия на това, което изтече през декември миналата година. Госар ще го представи лично. Неговият асистент каза:
За начало, ще е само конгресмен Госар. Надяваме се, че след интродукцията ще имаме много подкрепа.
Директорът на комуникации на Пол Госар обясни колко е важно да се ангажират с лица от индустрията.
“Тъй като това е толкова нишов проблем, работихме с акционери, външни групи и експерти, за да добием представа по отношение яснотата, която е нужна в индустрията. Избрахме да наберем подкрепа от акционерите…”
Един от хората, помогнали за написването на законопроекта, е Ерик Финман. Първоначално, той се ангажира с екипа на Госман, защото харесва, че са “смели”.
По отношение на версията, изтекла декември, той каза следното:
В законопроектът, който изтече, ние експериментирахме с няколко неща, това беше втората чернова. Вече сме минали през трийсет и две версии оттогава.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.