Група сенатори от Демократическата партия, водена от Елизабет Уорън, настоява председателят на Федералния резерв Джером Пауъл да намали чувствително лихвените проценти, за да защити американската икономика.
В писмо, изпратено до Пауъл, сенаторите Уорън, Шелдън Уайтхаус и Джон Хикенлупър призоваха за намаляване на лихвения процент със 75 базисни пункта, предупреждавайки, че бездействието може да увеличи риска от рецесия.
Сенаторите твърдят, че отлагането на понижението на лихвените проценти може да тласне икономиката към проблеми, особено засягащи пазара на труда. Те смятат, че е необходима по-агресивна позиция в краткосрочен план, за да се избегнат дългосрочни икономически предизвикателства.
Докато Фед се подготвя за следващото си заседание, широко разпространено е очакването за редуциране на лихвените проценти, макар че размерът им остава неясен. Инвеститорите и пазарните наблюдатели спекулират за потенциални намаления от 0.25% до 0.50%, докато сенаторите се застъпват за по-голямо намаление от 0.75%. Призивът на сенаторите идва в момент, когато инфлацията бележи низходяща тенденция, доближавайки се до целта на Фед от 2%, а пазарът на труда показва признаци на смекчаване, което според тях оправдава по-смела стъпка.
В писмото се изразява загриженост, че колебанието на Фед при намаляването на лихвите може да навреди допълнително на икономиката, като се подчертава необходимостта от бързи действия. Макар че едно намаление със 75 базисни пункта би било значителна промяна, ефектът му върху пазарите, особено върху акциите и криптовалутите, би могъл да бъде значителен, като вероятно ще повиши ликвидността и инвеститорските нагласи.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.