Съобщава се, че Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) разследва Uniswap Labs, стартъпа зад най-голямата децентрализирана борса за криптовалути.
Wall Street Journal съобщи новината в петък, позовавайки се на “хора, запознати с въпроса”.
Смята се, че се търси информация за това как инвеститорите използват Uniswap и как той се продава.
Миналия месец председателят на SEC Гари Генслер заяви, че агенцията може да регулира проектите за децентрализирано финансиране (DeFi). По-конкретно, DeFi проектите, които възнаграждават участниците с токени или подобни стимули, биха могли да бъдат регулирани, независимо колко “децентрализирани” твърдят, че са, каза тогава Генслер.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Тези 5 алткойна изглеждат обещаващо, твърди анализатор
Говорител на Uniswap Labs заяви пред The Journal, че фирмата е “ангажирана да спазва законите и разпоредбите, регулиращи нашата индустрия, и да предоставя информация на регулаторните органи, която ще им помогне при всяко запитване”.
Говорител на SEC отказа да коментира новината, като заяви, че агенцията не потвърждава или отрича разследванията.
Според доклада разследването е в начален етап и може да не доведе до официални обвинения за неправомерни действия.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.