В неотдавнашно писмо Комисията по ценни книжа и борси на САЩ предостави списък с вътрешни документи, които според агенцията са защитени от привилегията за съвещателен процес и привилегията адвокат-клиент.
Агенцията иска да попречи на Ripple да получи достъп до прогнозните ръкописни бележки на агенцията, които отразяват нейните обсъждания относно регулирането на крипто активите.
През 2018 г. представител на CME, най-голямата фючърсна борса в света, се срещна с Валери Шчепаник, ръководител на FinHub, за да проведе разговор за XRP.
Шчепаник имаше среща с Джоузеф Любин от Consensys през декември 2017 г., но информацията за точната цел на срещата им беше редактирана.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ernst & Young влиза в партньорство с Polygon
През август 2019 г. еврокомисарят на SEC Хестър Пиърс и японският финансов конгломерат SBI Group, един от ключовите партньори на Ripple, също обсъдиха регулаторния статус на криптовалутите.
Както се съобщава, съдия Сара Нетбърн заяви, че ще извърши вътрешен преглед на документите, търсени от Ripple, като отбелязва също, че те може да са „изминали много път“ от процеса на откриване.
Писмото можете да прочетете ТУК.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.