Съединените щати, Обединеното кралство и Австралия наложиха санкции на физически и юридически лица, обвинени в улесняване на транзакции с криптовалута за Хамас - палестинска войнствена групировка, призната за терористична организация от САЩ и Европейския съюз.
Санкциите, оповестени на 22 януари 2024 г., представляват съвместни усилия на правителствата за ограничаване на незаконното използване на дигиталните активи. Макар да са възхвалявани за потенциала им да демократизират финансите, криптовалутите са били критикувани за участието им в незаконни дейности.
Неотдавнашен доклад на ООН разкри, че USDT, най-голямата в света стабилна монета, емитирана от Tether, набира популярност в подземната банкова инфраструктура и мрежите за пране на пари в Източна и Югоизточна Азия.
Съобщава се, че лесното прехвърляне на Tether и широкото му приемане са привлекли лица, които се стремят да прикрият произхода на незаконни средства.
В отговор на доклада на ООН, Tether изрази разочарование, заявявайки, че анализът не отчита проследимостта на USDT токените и сътрудничеството на компанията емитент с правоприлагащите органи. От Tether подчертаха още ролята си в подкрепа на развиващите се икономики в нововъзникващите пазари и призова за дискусии относно това как централизираните стабилни монети могат да засилят усилията за борба с финансовата престъпност.
Loopscale, децентрализирана финансова платформа, изградена върху Solana, бе принудена да преустанови кредитната си дейност след сериозен пробив в сигурността, който доведе до загуби в размер на около $5.8 милиона.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.