Съединените щати предлагат награди на обща стойност до $15 милиона за информация свързана с базираната в Русия рансъмуер група Conti, каза говорителят на Държавния департамент Нед Прайс в изявление в петък.
Наградите включват $10 милиона за „идентификация и/или местоположение“ на ключови лидери на групата и $5 милиона за информация, водеща до арестите на всеки, участващ в „рансънуер инцидента на Conti“.
Прайс каза: „Предлагайки тази награда, Съединените щати демонстрират своя ангажимент да защитават потенциалните жертви на рансъмуер по целия свят от експлоатация от кибер престъпници“. Наградата се предлага в рамките на „Програмата за награди за транснационална организирана престъпност“ на Държавния департамент.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Spotify изградиха собствен остров в метавселената
ФБР изчислява, че повече от 1,000 жертви са направили над $150 милиона в ранъсмуер плащания на Conti, което прави нейния вариант на рансъмуер най-скъпият, документиран някога.
Миналия месец CNBC съобщи, че Conti е била засегната от изтичане на информация за нейния размер, лидерство и бизнес операции, както и изходния код на нейния рансъмуер. Изтичането на тази информация изглежда е акт на отмъщение, предизвикан от подкрепата на Conti за руската инвазия в Украйна.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.