Samsung съобщава, че приема плащания с криптовалути в няколко балтийски държави, използвайки платформата CopPay.
Базираната в Литва компания направи съобщението днес. Клиентите в Талин, Рига, Вилнюс и Каунас в страните от Естония, Латвия и Литва ще могат да закупят смартфони Samsung, таблети, лаптопи, телевизори и други с криптопренос.
Южнокорейският многонационален конгломерат ще приема крипто плащания в Биткойн, Етериум, XRP , Litecoin, Dash , NEM и Steem . В столицата на Литва, Вилнюс, има три магазина на Samsung, които приемат крипто разплащания. Има по един магазин на Samsung в Рига и Талин. В допълнение към трите балтийски държави CopPay също има няколко търговци, използващи своята платформа в Португалия. Компанията също така съобщи чрез прессъобщението, че криптовалутите скоро ще се превърнат в приет начин на плащане в онлайн магазините на Samsung.
„Налице е нарастваща тенденция към цифровизация на бизнеса и позволяваща на клиентите да плащат за стоки и услуги в криптовалута, независимо дали в световен мащаб или в местни ресторанти“, коментира CopPay.
През януари компанията за електроника разкри, че е влязла в производството на крипто копаещ хардуер. Това съобщиха в отчета си за приходите, където Samsung заяви, че нарастващото търсене на минни чипове би помогнало да се увеличат печалбите му. През април фирмата разкри 58% ръст на оперативните си печалби през първото тримесечие на 2018 г., което отчасти се дължеше на търсенето на минни чипове за крипто.
Не само това, но Samsung вижда потенциала на блокчейн. До такава степен, че използва технологията, за да управлява глобалното си предлагане. В доклад от април от „Блумбърг“ компанията за електроника заяви, че блокчейн може да следи глобалните пратки на стойност десетки милиарда долара годишно. Тя може също така да намали разходите за доставки с до 20%.
Според проучване от февруари собствениците на малки бизнеси смятат, че плащанията в крипто ще се превърнат в реалност в рамките на две години. Докато eToro и Imperial College в Лондон публикуват нови изследвания, които показват, че криптовалутите имат потенциал да се превърнат в основна форма на плащане в рамките на следващите 10 години.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.