Сагар Сарбай от Ripple заяви, че вярва, че блокчейн технологиите и крипто активите сега се разглеждат по-цялостно от регулаторите, в интервю на CNBC Markets днес, 17-ти септември.
Сарбай, който е ръководител на регулаторните отношения за Азиатско-тихоокеанския регион и Близкия изток в Ripple, смята, че регулаторните органи вече не приемат разграничаващ подход, който разглежда технологии като блокчейн, изолиран от самите крипто активи.
Както предполага подтекстът на интервюто, регулаторите исторически се доближават до децентрализираните криптовалути със завишен скептицизъм или неподправена враждебност, като същевременно остават по-възприемчиви към потенциалните предимства на блокчейн. Преобладаващото настроение беше, че технологията може да донесе големи предимства в различни отрасли, както и в света на финансите.
Сарбай посочи някои от тези предимства като подобряване на финансовото приобщаване и „премахване на бариерите пред търговията“. Той обоснова твърденията си, като посочи последните събития в Тайланд, които предоставиха солидна регулаторна рамка за крипто активите.
В контекста на САЩ, Сарбай се противопостави на опасенията, че токенът на Ripple, XRP, вероятно ще попадне под класификацията за ценна книга – както твърдят няколко високопрофилни съдебни дела.
Той посочи протокола с отворен код на XRP и неговата независимост от самата корпорация, подчертавайки, че Ripple контролира само 7% от валидаторните възли, действащи в мрежата.
Освен това той твърди, че инвеститорите на XRP не си осигуряват дял или подобна позиция на акционер, когато купуват актива, и подчерта, че такива държави като Австралия, Филипините и Тайланд са класифицирали XRP като стока.
Сарбай намекна, че Ripple вероятно ще пуснат търговско приложение на решението си за ликвидност xRapid за банките „през следващия месец“.
Както бе съобщено по-рано, Китай е добър пример за страна, която поддържа известна твърда позиция срещу децентрализираните криптовалути, дори когато блокчейн навлиза в най-високото равнище на политическата структура.
Тази пролет китайският президент Ши Жинпин открито възхвалява блокчейн като пример за „ново поколение“ технологии, предоставящи „пробиви“, а страната държи световния рекорд за заявления за патенти, свързани с блокчейн, подадени през 2016 и 2017 г.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.