Майкъл Търпин съди AT&T твърдейки, че компанията не е успяла да защити данните му от мобилния телефон, което довежда до хака, чрез който са откраднали $24 милиона в криптовалути.
В съдебно дело, подадено от фирмата за разглеждане на дела в Лос Анджелис Greenberg Glusker на 15-ти август, Tърпин заяви, че служителите на AT&T са били съучастници в измама със SIM суап. При този тип измама престъпниците се представят за собственици на мобилните телефонни номера на жертвите си, като убеждават доставчиците на телекомуникационни услуги да им предоставят достъп до телефоните им.
Това им позволява да получават достъп до сметките на жертвата при различни услуги, които включват крипто портфейли.
Съдебното дело твърди, че сметката на Търпин е била хаквана два пъти за седем месеца, като каза, че „най-тревожното е, че AT&Т не са подобрили защитата си, въпреки че знаят от многобройни инциденти, че някои от служителите им активно си сътрудничат с хакери в SIM суап измами, като хакерите имат директен достъп до информация за клиентите след като се преминали през мерките за сигурност на AT&T. „
Търпин търси $23,8 милиона компенсация и още $200 милиона в наказателни щети, според делото.
Съдебният процес също така твърди, че въпросите за сигурността не са нищо ново за AT&T, които вече са обвинени, че не са успели да защитят своите клиенти.
„При скорошни инциденти, правоприлагащите органи дори потвърдиха, че служителите на AT&T са се възползвали от пряката работа с кибер-терористи и крадци в SIM суап измами“, твърди ищецът.
В изявление Търпин каза, че „основното осиновяване на криптовалутите не може да се осъществи, докато служителите на телефонната компания предават критичен, неоторизиран достъп до сърцето на дигиталния живот на всички“.
Когато са се свързали с компанията за коментар, директорът на AT&T за корпоративни комуникации Джим Гриър каза, че: „Ние оспорваме тези твърдения и очакваме с нетърпение да представим делото си в съда“.
Той отказа да разясни възраженията на компанията по отношение на твърденията.
Италианец е оцелял по чудо след отвличане в Ню Йорк, като целта на похитителите му е била да получат достъп до неговото дигитално богатство.
Федерален съдия отхвърли сериозни обвинения в измама срещу Авраам Айзенберг, трейдърът, обвинен в източване на милиони от DeFi платформата Mango Markets, позовавайки се на процедурни нарушения в делото на правителството.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.