Според съобщения в местни медии, Руската централна банка обмисля използването на криптовалути за международни разплащания.
Този ход би представлявал съществен напредък за Русия, която е обект на международни санкции след нахлуването си в Украйна.
Новината за интереса на централната банка в тази област беше обявена на 18 април. Също така бе съобщено, че ръководителят на банката е обсъдил темата на събитие с представители на партия „Нов народ“.
Въпреки че централната банка обикновено се противопоставя на използването на криптовалути, според информацията тя е по-отворена към идеята за използването им за международни разплащания.
Предложеният експеримент ще бъде част от по-широка рамка, тъй като Русия продължава да работи по регулациите за криптовалутната индустрия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Arbitrum (ARB) спадна с 12%, след понижението на Биткойн под $30,000
Неотдавнашните актуализации включват планове за разрешаване на дейността на крипто борсите от второто тримесечие на 2023 г., с акцент върху стабилните монети.
Все по-масовото възприемане на криптовалутите в Русия бива наблюдавано от властите на страната, които докладват директно на Путин за употребата и растежа на индустрията.
Един законопроект за блокчейн вече е приет на първия парламентарен етап, а от миньорите се изисква да отчитат точно приходите си или рискуват да бъдат осъдени на затвор.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Шон Невил, съосновател на Circle и настоящ изпълнителен директор на Catena Labs, стартира смело ново начинание, насочено към изграждането на финансова система, създадена специално за ерата на изкуствения интелект.
Ripple ускорява регионалните си амбиции с нов тласък в ОАЕ, сключвайки съюзи със Zand Bank и финтех стартъпа Mamo, за да разшири своята платежна блокчейн мрежа.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.